Στην Εκδήλωση “Ελληνομάθεια & Τρεις Ιεράρχες” Του Μουσικού Σχολείου Ιλίου

Την εκδήλωση “Ελληνομάθεια & Τρεις Ιεράρχες” παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον 29 μαθητές του 2ου Γυμνασίου Πετρούπολης & άλλων σχολείων στο Μουσικό Γυμνάσιο & Λύκειο Ιλίου στις 31 Ιανουαρίου 2024.

Από το μουσικό μέρος της εκδήλωσης του Μουσικού Σχολείου Ιλίου "Ελληνομάθεια & Τρεις Ιεράρχες"

Εξαίρετοι ομιλητές, παρουσίασαν το θαυμαστό κοινωνικό & παιδαγωγικό έργο των τριών Ιεραρχών καθώς & την προσφορά τους στα Γράμματα & στην Εκπαίδευση.

Οι καθηγητές & οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου  καθήλωσαν το κοινό  με το υψηλού επιπέδου αποτέλεσμα του μουσικού μέρους της εκδήλωσης!

Μουσικό Σχολείο Ιλίου

Συγχαρητήρια στη Δ/νση Γ΄ Αθήνας & σε όλους τους συμμετέχοντες.

Μπράβο & στους μαθητές μας για την άψογη & ώριμη συμπεριφορά τους πριν από την εκδήλωση, κατά τη διάρκεια και μετέπειτα αυτής!